2013. január 30., szerda

Tizenegy- Nézzünk el Indonéziába;)



A reggeli napsugarak átszűrődésére és a borzalmas fejgörcsömre keltem fel szombat reggel. Rick mindig a bal oldalon alszik, a hotelben viszont a jobb oldalamon láttam meg a még álmában is mosolygós arcát. Szeretem. Csak ez járt a fejemben. Amikor decemberben, három hónap után először keltem fel mellette, az maga volt a csoda. Még sírtam is, mert számomra sokat érnek ezek a pillanatok.
 Pár perces mocorgás után ő is felkelt, magunkra kaptuk a fürdőruhánkat, sort, top papucs és mehetünk reggelizni. Az előző esti „sörözgetésnek” meg lett a nyoma: csak gyümölcsöt tudtam enni,meg rengeteg narancslevet kanalaztam be. Bár megint számos finomság közül lehetett választani: úgy éreztem, hogy aznap reggel semmilyen fűszeres étel nem menne le a torkomon. Éppen a narancslevemmel tartottam vissza az asztalunkhoz, amikor egy hosszúnadrágban és hosszú ujjú felsőbe öltözött nő megállított. Elkezdte húzogatni a felsőmet ( a fél vállam kivolt, de semmi hivalkodó) majd lekurvázott…. Ennél a pontnál leesett az állam, elkezdte azt ecsetelni, hogy én egy rossz nő vagyok, nem tisztelem a helyi kultúrát, és mit képzelek magamról… Ehm…. egy szálloda éttermében nekem esni, ez sem árulkodik túl sok intelligenciáról, de az arcába mosolyogtam és továbbmentem. Később, a reggeli után álltam a medence mellett, vártam Rickre, aki fent hagyta a napszemüvegét a szobában, amikor a már említett nő(ahogy gondoltam: német volt) megjelent mellettem és megmagyarázta a kitörését. Szerinte illetlen, ahogy én viselkedem, ahogy öltözök, az pedig botrányos. Majd átváltott kedves hangnemre és afelől érdeklődött, hogy merre tovább, mit csinálok Malajziában. Ekkor jelent meg mellettem a pilótám, majd amikor mondtam, hogy „ow csak pár napig maradunk Malajziában, utána Jakarta a cél”, az ő álla esett le és inkább továbbállt. Vagy csak megijedt Ricktől :D
Mintha az előbbi dolog meg sem történt volna, boldogan ballagtunk a medencék felé. Újból a szikrázó napsütés fogadott minket, a látványt pedig már leírtam. Mindig boldogság töltött el, ha azon a teraszon lehettem. Az előző napi helyünkre telepedtünk le most is, majd a medencébe ugrottuk. Most kínai kisgyerekekkel volt tele a medence, a pöttöm termetük miatt azonban kiszorultak a nagy úszómedencéből. Bár nem úsztam meg, hogy páran ne ugráljanak be mellettünk, tönkretéve a hajamat. Meg amblok: éppen átölel a barátom, a napszemüvegemben nézem a közeli ikertornyokat, boldog vagyok. Ekkor egy óriási csobbanás és mindenem vizes. Nem panaszkodom, én is tehetek arról, hogy megint hajat kellett mosnom: Rick nem akart bejönni a vízbe, mert hidegebb volt a kelleténél, ezért lefröcsköltem. Bosszúból beugrott a vízbe és addig locsolt engem, amíg minden hajszálam vizes nem lett. A közel 2 órás játszadozás és úszás után rohanás vissza a szobába, a liftben pedig óriási mosolyra nyílt a szám: a bőröm kezdett szép barnára lesülni, nem hittem a szememnek.
Gyors zuhany, bedobáltam a ruháimat a bőröndömbe, közben sikítoztam egyet, mert úgy nézett ki, hogy nem férnek vissza a ruháim a bőröndömbe-ekkor Rick kézen fogott, leültetett és megnyugtatott: nem a Ryanairrel vagy a Wizzairrel utazunk, ne parázzak, neki úgysincs bőröndje, ha picit több lesz a csomagom, akkor sem fognak vitázni. Vizes hajjal és túlsúlyos bőrönddel mentünk le a recepcióra. Már a légkondicionált lobbyn keresztül éreztem a hőséget. Amint kijelentkeztünk, a metró felé vettük az irányt, egyenesen a Sentral Stationig. A központi pályaudvaron legalább 20 percig mászkáltunk, természetesen megint azért, mert Rick nem hallgatott rám.. Majd észrevettük, hogy a MalaysiaAirlinesnak becsekkolási lehetősége is van a SS-en. Feladtuk a poggyászomat, majd boldogan metróztunk vissza Kuala Lumpur híres vásárcsarnokába.
A vásárcsarnok mindössze egy metrómegállónyira volt a pályaudvartól, viszont körülbelül akkora távolságnyira, mint Pesten a Keleti-Puskás táv. A hőség miatt meg sem próbálkoztunk a gyaloglással, rászántunk közel 1 eurót arra, hogy átmenjünk a csarnokba. (Kuala Lumpurban a metrójegy körülbelül 100 forintba kerül). A már korábban említett kínai negyedben található az útikönyvekben csak „Marketplace”-nek nevezett hely. A 30 fokos meleg után öröm volt belépni a légkondis „plázába”. Miért nevezem plázának: sokkal inkább hasonlított egy plázára, mint egy vásárcsarnokra. Bent mindent lehetett venni: a hamisítvány Burch táskákon át, a Pradán keresztül a Rolex óráig mindent. Mi csak pár hűtőmágnest vettünk, de szétnéztünk az órák között is, aztán egy Subway felé vettük az irányt. Gyors kaja, vissza a SS-re, majd felpattantunk a KL Ekspressre, ami elvitt minket a reptérre.
A reptéren már könnyen ment minden. Mivel a becsekkolást már előzőleg elintéztük, így most csak át kellett mennünk a kapukon. Órákat le, laptopot ki a táskából, legalább 3 biztonsági kapun mentem át, mire felültem a gépre.
Jakartába a MalaysiaAirlinessal utaztunk. Rick intézte a jegyeket, amikor megláttam, hogy a bőröndömet nem csekkolta be,elkezdtem aggodalmaskodni. Ekkor közölte velem, hogy : „Kiscicám, ez egy szuper légitársaság, tudom, hogy te a Ryanairhez vagy hozzászokva, de a jegyben benne van a bőrönd is, illetve kaját is kapunk a gépen. „ Oké, ekkor teljesen lenyugodtam. A gép egyébként ugyanolyan volt, mint amivel mindig utazok hozzá Hollandiába, egy 737-es Boeing. Az egész út nem tartott tovább 2 óránál, közben rengeteg vizet ittam és a repcsis kaja is jobb volt, mint az EgyptAirnél. Currys csirkét ettünk egy pogácsaszerű kenyérrel. Időközben rengeteg fotót csináltam,lenyűgözött a látvány. Jakarta felé közeledve az apró szigetekre lettem figyelmes : rengeteg volt. Rick elmosolyodott és megígérte, hogy elfog vinni egy szigetre engem is. (Ha egyszer már a SZIGET-en jöttünk össze ;) )
Jakartában a repülőtér gyönyörű. Az utam során számos repülőtéren ücsörögtem, ezért joggal mondom. Motívumokkal díszített falikárpitok, fafaragások és kínai lámpák fogadnak. Rick már mutatja nekem a LionAir gépeit, amikkel ő is repül. Eddig mindig könnyen és gyorsan mentek a reptéri dolgaim: Hollandiában csak kisétáltam, Svájcban szintén nem volt semmi probléma. Malajziában szükségem volt a vízumra, ez azonban ingyenes, tehát egy pecsét erejéig kell a kapukhoz mennem. Indonéziába menet azonban 2 féle papírt is ki kellett töltenem: egyrészt a vízumhoz szükséges iratokat: miért megyek, hova megyek,kinél leszek,hova megyek ezután. Úgy éreztem, mintha egy kihallgatáson lennék. Rick megnyugtatott, felkészített mindenre. Csak válaszoljak őszintén, ha kérdezik, hogy hova megyek ezután, mondjam nekik, hogy a LionAir intézi a repjegyet Szingapúrba. Ami igaz is, de megrémisztett a sok adat,illetve a kihallgatás szintű papíráradat. A második lapra pedig a vám miatt volt szükségük: nem volt nálam semmilyen vámolnivaló, így a zöld folyosón mentem keresztül. Indonéziában 25 dollár a vízum: megvettük, aztán irány lepecsételni. Szerencsénk volt, a késő délutáni időpontban több gép is beérkezett, így a vízumnál semmit sem kérdeztek. Felszedtük a poggyászomat, leintettünk egy taxit, majd következett egy bő fél órás út a szállodáig.
Magyarországon a reptérre kijutni, legyen az 15 perc, közel 3000 forintba kerül. Mi több mint 30 percig utaztunk itt, 4 euró volt a taxink.
Az indonéz időjárásról: óriási pára fogadott. Éreztem, ahogy a hajszálaim göndörödnek és göndörödnek. A taxiban viszont volt légkondi, így nem kellett többé a párával foglalkoznom. A szállodánk felé tartva meglepett a lepusztultság: eddig azt gondoltam, hogy a magyarországi állapotokat nem lehet beelőzni, Indonéziában kocsikázva azonban rá kellett jönnöm, hogy eddig még semmit sem láttam. A legszegényebb negyedek mellett jöttünk el, a nők a gyerekeikkel egyensúlyoztak a taxik között. Bűntudatom lett ezt látva: nem pocsékolom az ételt, de tudtam, hogy amíg én egy szállodában leszek, ezek az emberek éheznek és egy kevés pénzért könyörögnek valahol. ( Hoppá el is felejtettem: a barátom megint csak megmutatta, hogy mennyire is jó ember: az egyik metrómegállóban vette a jegyünket, majd sokkal több pénz volt a kezében, mint előtte. Mondta, hogy valószínűleg az előttünk jegyet vásárló bácsi hagyhatta bent a pénzt. Megkereste a szemével, utána rohant és visszaadta neki. Körülbelül 5000 forintnak megfelelő összeg volt, akár meg is tarthatta volna. Ő mégis megkereste a bácsit és mosolyogva visszaadta neki. Ezután az öreg úr könnyezve megölelte a barátomat. Én is sírtam majdnem,egy óriási puszival jutalmaztam a nap hősét ;))
A szállodánkról is ejtenék pár szót: Rick felkészített, hogy ne várjak nagy dolgot. A 31 emeletes épület 29. emeletén van a mi apartmanunk. Azért írtam a MI-t, mert 1 hét és már csak ketten maradunk. Rick egyébként Alainnel lakik együtt, aki szintén holland és pilóta. Olalala, beköltöztem egy pilótákkal teli hotelbe. Igazán nem ondhatom, hogy rossz dolgom van. Az épület kertjében rengeteg medence van, fitnessterem, szauna áll a rendelkezésünkre. Persze a fitnessterembe nem is várom, hogy lejutok: Rick egy pár órás edzéstől kidőlt, nem merem tőle kérni, hogy szeretnék futni.
Miután felértünk az apartmanba,rögtön az erkélyre mentem. Rick kicsit mérges volt, egy meglepit tett az erkélyre. Egyszerűen elképesztő látvány fogadott: mintha egész Jakarta a lábam előtt lenne:D Jó, ez most túlzás, de a szobánkból belátni az egész várost. A csodálkozás után bementem a szobába, ahol elkezdtem kipakolni a ruháimat. Mindenem összegyűrődött, ráadásul a kézfertőtlenítőm valamiért nem akart a tubusában maradni. A nagypapámtól kapott pálinkának azonban semmi baja sem esett: épen vettem ki a csomagolásából. Amint végeztem a ruhákkal, Rick megkért, hogy üljek le. Két sört bontott fel, jéghidegek voltak. Gyertyát gyújtott, majd egy türkizkék dobozzal tért vissza a nappaliba. A dobozt azért kaptam, hogy otthonosabbá tegye nekem az itt tartózkodásomat. Egy közepes doboz volt, gyertyákkal, rózsaszín törülközővel, mézes tusfürdővel, mobiltelefonszámmal, amihez internet előfizetés is volt, illetve rakott ki nekem pénzt taxira, ha elveszítenénk egymást, vagy ha kellene hirtelen valamire. Amint megláttam az internetes dolgot, elkezdtem bőgni. Nem azért, mert tudok majd netezni. Ez a legkisebb, viszont az, hogy ilyenekre gondolt, hogy jól akarja, hogy érezzem magam, ez a gesztus mindennel felért. Ha eddig nem gondoltam volna magam különlegesnek mellette, ez megerősített. A sírás-sörözés után már eléggé az éhínság határán voltunk, kérdés volt, hogy mégis mit szeretnék enni. Rick már többször említette a hotel melletti kifőzdést, aki briliáns ételeket készít. Úgy döntöttünk, hogy miért ne: leblattyogtunk a 30 méterre lévő helyre.
A kifőzdés valami hihetetlen helyen dolgozik. A pasi egyébként nagyon rendes, 10 perc alatt olyan vacsorát készít nekünk, hogy besírtam az örömtől. 1 eurót fizettünk, najó, egy picivel többet, mert adott neki Rick borravalót is. Azaz 2 nagy tál ételért 300 forintot. Ráadásul rákszirmot is kaptunk mellé. Izgatottan vártam az eredményt: Rick bihun-t evett, én pedig nasi gorenget. A nasi goreng extra csípős lett, sírtam, miközben ettem. De megkell, hogy mondjam: eddig a legfinomabb kaja volt, amit Indonéziában ettem.
A vacsora után elmosogattam, rendet raktunk, Rick megmutatta, hogy merre pakolhatom a további kenceficéimet, majd mély álomba zuhantunk. Vagyis nem, mert a légkondi zörgése miatt 3 óránként felkelek és szétnézek a szobában. Az ágy viszont kényelmes és nincs jobb érzés annak a karjában elaludni esténként, aki a világot jelenti nekem.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése